Warsztat absolwencki online 30.01.2025

Zapraszamy na spotkanie absolwenckie online Programu Liderskiego PAFW – 30.01.2025 r. 

Wydarzenie będzie dotyczyło wykorzystania AI w działaniach liderskich. We wstępie spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czym jest AI, a także jakie szanse i zagrożenia ze sobą niesie. W kolejnej części spotkania nauczymy się korzystać z dostępnych narzędzi opartych na AI a także sprawdzimy do czego mogą nam być przydatne w codziennych działaniach i w pracy.
Bardzo się cieszymy na to spotkanie. Wiele osób zgłaszało nam potrzebę zorganizowania takiego wydarzenia, a my idziemy za Waszym głosem! 

Program spotkania:

15.00-16.30 Wykład wprowadzający pt. „AI – między technooptymizmem a ostrożnością”. Prowadzenie – Klaudia Wojciechowska
16.30-16.45 Przerwa
16.45-19.45 Warsztaty z wykorzystania AI pt. „AI w działaniach liderskich – inspiracje”.
Prowadzenie: 
Grupa nr 1. poczatkująca – Klaudia Wojciechowska, 
Grupa nr 2. zaawansowana – Kamil Śliwowski

Opis warsztatu pt. „AI w działaniach liderskich – inspiracje”

ChatGPT stał się w ciągu dwóch lat asystentem pisania dla większości osób wykonujących prace intelektualne. Generatywna AI spopularyzowała wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy, choć to tylko jedna z odmian tej technologii. Dlaczego właśnie ta odmiana jest tak skuteczna w codziennych zadaniach? Jak przekroczyć pisanie, edytowanie i podsumowywanie z nią tekstów? Czy możemy my czegoś nauczyć narzędzia, z których korzystamy? Przyjrzymy się temu, jak wykorzystać konsumenckie narzędzia AI profesjonalnie, z jakimi kosztami będzie się to wiązać (od finansowych po środowiskowe).

Zasady udziału w warsztacie:

Warsztat wymaga zaangażowania uczestników przy włączonych kamerkach (nie można siedzieć wtedy w poczekalni u lekarza, prowadzić samochodu lub być w miejscu, w którym jest duży hałas). 

Formularz zapisu na warsztat będzie otwarty do 26.01.2025 r.
>> Od 3.01. zapisujemy już na listę rezerwową.

WAŻNE!

Nieustannie też prosimy Was o szybką informację, gdybyście z jakiegoś powodu nie mogli / nie mogły przybyć na spotkanie. Są osoby na liście rezerwowej, które chętnie skorzystają z Waszego miejsca. W razie nieobecności dajcie nam znać wcześniej.  

GOŚCIE

Klaudia Wojciechowska 
Trenerka i konsultantka w zakresie etycznego korzystania z nowych technologii w administracji, komunikacji i edukacji. Ekspertka ds. rozwoju nauki w instytucie badawczym. Facylitatorka LEGO(R) Serious Play. Współpracowała przy powstawaniu pierwszego polskiego modelu językowego. Zrealizowała szkolenia z wykorzystania AI dla osób urzędniczych w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Urzędu Patentowego RP czy Stowarzyszenia Geodetów Polskich, a także nauczycielek i nauczycieli. Była menedżerką ds. relacji zewnętrznych w think tanku energetycznym Forum Energii i startupie technologicznym w branży nieruchomości (Proptech Foundation), koordynowała sieci eksperckie, współpracowała z organizacjami pozarządowymi (Szkoła Liderstwa, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej) i instytucjami kultury. Przewodnicząca grupy roboczej w Radzie UE podczas polskiej prezydencji w 2011 roku. Była urzędniczką w Ministerstwie Edukacji Narodowej i kierowała ośrodkiem rozwoju kompetencji służby cywilnej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. 

Kamil Śliwowski  
Trener kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z Fundacjami Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Panoptykon, Szkoła z Klasą. Tworzy kursy e-learningowe i pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji (otwartezasoby.pl/newsletter). Na co dzień projektuje kursy e-learningowe o zielonych i cyfrowych kompetencjach w INCO Academy. O etycznych, ekologicznych i edukacyjnych aspektach technologii pisze na blogu Sektor 3.0 


Skip to content