Liderski Open Space 28-29.03.2025

Zapraszamy Was serdecznie na Liderski Open Space – dwudniowe wydarzenie absolwenckie, wypełnione wykładami, warsztatami i ważnymi rozmowami. Spotkanie obędzie się w Książenicach w dniach 28-29.03.2025 r.  

W tym roku Liderski Open Space organizujemy wokół tematu sztucznej inteligencji i nowych technologii, które – czy tego chcemy czy nie – są obecne w naszym życiu zarówno prywatnym, jak i w działaniach społecznych.  

Porozmawiamy o zmianach, jakie niesie ze sobą wykorzystywanie AI w kontekście działań liderskich. Przyjrzymy się nowym trendom i dowiemy się, czy i jak korzystać z AI we własnych organizacjach. Spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy liderki i liderzy powinni stać na czele zmiany, którą niesie ze sobą korzystanie z różnych narzędzi wykorzystujących sztuczna inteligencję. Obalimy zarówno hurraoptymistyczne, jak i te najbardziej negatywne mity o AI i zastanowimy się, jak bezpiecznie, odważnie i z refleksją włączać nowe technologie w działalność społeczną.  

Program spotkania poniżej:

Klaudia Wojciechowska 

Trenerka i konsultantka w zakresie etycznego korzystania z nowych technologii w administracji, komunikacji i edukacji. Ekspertka ds. rozwoju nauki w instytucie badawczym. Facylitatorka LEGO(R) Serious Play. Współpracowała przy powstawaniu pierwszego polskiego modelu językowego. Zrealizowała szkolenia z wykorzystania AI dla osób urzędniczych w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Urzędu Patentowego RP czy Stowarzyszenia Geodetów Polskich, a także nauczycielek i nauczycieli. Była menedżerką ds. relacji zewnętrznych w think tanku energetycznym Forum Energii i startupie technologicznym w branży nieruchomości (Proptech Foundation), koordynowała sieci eksperckie, współpracowała z organizacjami pozarządowymi (Szkoła Liderstwa, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej) i instytucjami kultury. Przewodnicząca grupy roboczej w Radzie UE podczas polskiej prezydencji w 2011 roku. Była urzędniczką w Ministerstwie Edukacji Narodowej i kierowała ośrodkiem rozwoju kompetencji służby cywilnej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. 

Kamil Śliwowski  

Trener kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z Fundacjami Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Panoptykon, Szkoła z Klasą. Tworzy kursy e-learningowe i pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji (otwartezasoby.pl/newsletter). Na co dzień projektuje kursy e-learningowe o zielonych i cyfrowych kompetencjach w INCO Academy. O etycznych, ekologicznych i edukacyjnych aspektach technologii pisze na blogu Sektor 3.0 

Joanna Wcisło

Socjolożka, projektantka usług, specjalistka od marketingu medialnego i architektury informacji. Pracuje z grupami prowadząc warsztaty, szkolenia i facylitacje. W Programie Sektor 3.0 odpowiada za rozwój produktów cyfrowych oraz merytoryczną stronę Festiwalu Sektor 3.0. Łączy ludzi i pomysły, wierząc, że najciekawsze rzeczy dzieją się na styku. Fanka Kindla, eksperymentów i pytania: „dlaczego?”.

Bartosz Sokoliński

Menedżer i strateg z bogatym doświadczeniem w transformacji cyfrowej i innowacjach. Obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Rozwiązań AI w Banku Ochrony Środowiska, gdzie odpowiada za wdrażanie technologii sztucznej inteligencji wspierających zrównoważony rozwój. Zarządzał innowacjami w znaczących projektach infrastrukturalnych (Centralny Port Komunikacyjny) oraz przemysłowych i inwestycyjnych (Agencja Rozwoju Przemysłu). Zdobył cenne doświadczenie jako właściciel agencji marketingowej, interaktywnej oraz software house’u. Kierował również amerykańską agencją public relations. Działa aktywnie jako doradca strategiczny, mentor startupów technologicznych oraz wykładowca, dzieląc się wiedzą na temat praktycznego zastosowania AI w biznesie. Wspiera aktywnie rynek technologii kosmicznych. Współpracuje z organizacjami z trzeciego sektora – wciąż wierzy w potencjał technologii do tworzenia lepszego świata.

dr Anna Tryfon-Bojarska

Adiunkt w Instytucie Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Co-Founder Digital Affairs Institute, R&D Manager Skanska. Doktor nauk o zarządzaniu i jakości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, magister geologii inżynierskiej Uniwersytetu Warszawskiego, magister geochemii, mineralogii i petrologii Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada międzynarodowe doświadczenie w zakresie ESG (budowanie i wdrażanie strategii, tworzenie i wdrażanie innowacji), kalkulacji śladu węglowego, HR (rozwój kompetencji, oceny pracowników, zarządzanie talentami), innowacji (projektowanie, wdrażanie, ewaluacja), cyfryzacji (bezpieczeństwo cyfrowe, digitalizacja procesów) realizując projekty badawcze i biznesowe w branżach: budowlanej, deweloperskiej, medycznej dla sektora publicznego i prywatnego wg. metodyk: Lean Six Sigma, Scrum, Agile, Prince2, PMP, Design Thinking. Autorka publikacji naukowych i raportów eksperckich z wyżej wymienionych tematów. Ukończyła Advanced Leadership Program for Top Talents (ALP) – Program przywództwa dla menedżerów o wysokim potencjale z udziałem światowej klasy wykładowców, w tym z Harvard Kennedy School. Stypendystka Szwedzkiej Fundacji Agne Sandberg Foundation. Wchodziła w skład zespołów eksperckich: Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministerstwa Finansów, GDDKiA, Instytutu Łukasiewicza, Digital Affairs Institute, Representatives from civil society organisations European Bank for Reconstruction and Development. Wyróżniona nagrodami: Businesswoman Roku (Certyfikacja Krajowa) oraz Real Estate Impactor „Rzeczpospolitej” za innowacje ESG. Współtwórczyni i mentorka programów dla kobiet.

Skip to content