Inauguracja XIX edycji 15 czerwca!

Spotkamy się z 46 osobami z nowej, XIX edycji oraz 14 tutorami i tutorkami 15 czerwca gościnnie w Fundacji im. Stefana Batorego na ul. Sapieżyńskiej 10A w Warszawie.
Na początku powitanie poprowadzą:
Agnieszka Szelągowska – Szefowa programu Liderzy PAFW,
Radosław Jasiński – Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności,
Mirosław Czyżewski – Kierownik Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Później wysłuchamy przedstawienia się uczestników i uczestniczek. Po prezentacji założeń programu przez Agnieszkę Szelągowską, i Agnieszkę Wojnarowską-Śmietanę, koordynatorkę XIX edycji, wysłuchamy wystąpienia “Narzędzia do patrzenia w przyszłość” dr hab. z UW Marcina Napiórkowskiego – semiotyka kultury. W ostatniej części wydarzenia osoby z nowej edycji poznają się w grupach tutorskich.

Marcin Napiórkowski
Semiotyk kultury, doktor habilitowany; zajmuje się mitologią współczesną, pamięcią zbiorową i kulturą popularną. Absolwent kulturoznawstwa oraz socjologii, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii (IFIS PAN, 2010), w roku 2013–2014 odbył staż podoktorski na University of Virginia. W roku 2015 uzyskał habilitację w dziedzinie nauk humanistycznych. Prowadzi zajęcia z antropologii kultury, historii filozofii i filozofii kultury oraz wykład dla obcokrajowców zainteresowanych poznaniem polskiej kultury pt.: Poland 101: Beginner’s Guide to Polish Culture, History and Society. Autor książek „Mitologia współczesna” (2013), „Władza wyobraźni” (2014), „Powstanie Umarłych”, „Historia pamięci 1944-2014” (2016) oraz najnowszej publikacji „Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat.” (2022). Autor bloga Mitologia Współczesna poświęconego semiotycznej analizie zjawisk kultury pełniących dziś funkcję mitów (www.mitologiawspolczesna.pl). W latach 2013 i 2014 stypendysta programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, w latach 2014-16 laureat stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Program do pobrania

Skip to content