Znacie formułę FIA- Spotkania Regionalne?

Rozbudowana i żywotna sieć Absolwencka jest jednym z największych skarbów i najskuteczniejszym narzędziem wspierania Liderów I liderek, jakim dysponuje Program Liderzy PAFW. W tym momencie sieć liczy ponad 660 osób w całej Polsce. Prawie każdy ma w niedalekim sąsiedztwie innego Lidera lub Liderkę. Jak dobrze się znacie?

Formuła Funduszu Inicjatyw Absolwenckich – FIA Spotkania Regionalne została wprowadzona w odpowiedzi na 3 główne potrzeby. Pierwszą było wzmocnienie sieci i networking w konkretnym regionie, drugim  decentralizacja działań absolwenckich (niemal wszystkie wydarzeni odbywały się dotąd w Warszawie i okolicach) , trzecią natomiast- dotarcie do osób, które w ostatnim okresie były mniej aktywne.

FIA Spotkania Regionalne miały znaną Alumnom formę konkursu – co najmniej 3 osoby z jednego, wskazanego przed siebie, regionu mogły zgłosić chęć organizacji spotkania dla Absolwentów i Absolwentek.

23 marca 2019 r. odbyło się spotkanie w województwie Zachodniopomorskim, którego gospodarzami byli Piotr Jaśkiewicz (XI edycja) i Jacek Marcinkowski (XI edycja). Tego samego dnia odbył się spotkanie w województwie Świętokrzyskim, które zorganizowali Barbara Zamożniewicz (VI edcyja) i  Piotr Wójtowicz (XIII edycja), zapraszając na spotkanie także uczestników regionalnego programu „Liderzy dla młodzieży”. Link do relacji ze spotkania:
https://cutt.ly/fia-swietokrzyskie-2019

Piotr Wlizło (VIII edycja), Małgorzata Mierzejewska (XI edycja) i Krzysztof Magdziak (IX edycja) 12 kwietnia 2019 r. zaprosili na spotkanie Alumnów z pogranicza 3 województw- mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Spotkanie, ładowanie baterii, inspiracja – te słowa najlepiej opisywały, to co na spotkaniach regionalnych się działo. Co ciekawe okazuje się, że odległość dla Lidera ma znaczenie symboliczne, bo na spotkanie do Żuromina przybyła delegacja z niedalekiego Gdańska , a do Mielna wpadła po drodze Zielona Góra i Białystok. Też tak macie, że dla inspirującego spotkania możecie przejechać Polskę wzdłuż i wszerz?

Agata Gajda

Skip to content