Zlot absolwencki 16-17.06.2023

Zajmujemy się przyszłością, myślimy o niej i podejmujemy działania, które na nią wpływają. Przekonujemy innych do tego, co jest dla nas ważne, większość z nas oddaje swoje siły, wiedzę i czas sprawom istotnym dla nas i innych.  Mamy swoje opowieści liderskie, niezmordowanie powtarzane. 

Zapraszamy Was do włączenia się w jedną z ważniejszych dziś opowieści, o klimacie i konsekwencjach jego zmian. Badania pokazują, że mamy w sprawie klimatu dwie dominujące opowieści, pierwszą, która mówi: jesteśmy zgubieni, zasoby się wyczerpują, dotarliśmy do granicy, a rozwój gospodarczy i technologiczny pogłębia nierówności – oraz drugą, w której słychać: wszystko będzie dobrze, uratuje nas postęp i technologie, zasoby są odnawialne, potrzebujemy uwolnić rynek po raz kolejny. 

Wiemy już, że żadna z tych opowieści nie działa.

W zlocie wezmą udział różnorodni goście i gościnie, którzy pomogą nam spojrzeć na zmiany klimatyczne oraz transformację energetyczną z różnych perspektyw. Porozmawiamy o przyrodzie i o tym jak teraz o nią dbać, o dostępie do wody i i kończących się zasobach, o możliwych działaniach prośrodowiskoych w ramach samorządów, ale też o kwestiach społecznych czy ekonomicznych, które wiążą się z koniecznością zmiany naszego życia.

Zastanowimy się razem, co działa, co będzie dobre dla przyszłości i jak każdy i każda z nas może na nią wpływać.

KIEDY: Zlot odbędzie się w 16 i 17 czerwca
GDZIE: w Rancho Pod Bocianem w Przypkach (koło Tarczyna, woj. mazowieckie). Osobom, które będą potrzebować zapewnimy dojazd z Warszawy.

Wszelkie zmiany w zgłoszeniach prosimy kierować na adres alicja.dabkowska@szkola-liderow.pl

Standardowo zapewniamy transport z Warszawy na miejsce zlotu, zakwaterowanie i wyżywienie z 16 na 17 czerwca br. Noclegi będą w pokojach dwu-, trzy- i czteroosobowych. 

Prosimy o dobranie się wcześniej w dwójki, trójki lub czwórki i najlepiej wspólne podejście do recepcji w celu zameldowania. Unikniemy w ten sposób bałaganu. 

Wydarzenie, które organizujemy jest dla Ciebie bezpłatne. W przypadku rezygnacji z udziału pamiętaj, że Fundacja ten koszt i tak będzie musiała ponieść. Prosimy o odpowiedzialne podejście do deklaracji udziału w zlocie!  

Skip to content