Za nami zjazd XVI edycji – 13.04

13 kwietnia odbyło się dodatkowe spotkanie dla uczestników i uczestniczek XVI edycji Programu.

Do tej pory tylko spotkania z tutorem lub tutorką oraz połowa pierwszego zjazdu we wrześniu 2020 r. odbyła się na żywo. Reszta wspólnych spotkań to spotkania online. Dlatego odczuwamy potrzebę częstszych spotkań, nawet tych na zoomie 🙂 

Spotkanie rozpoczęliśmy od wykładu Bogdana De Barbaro, który pokazał nam, że funkcjonujemy w trzech pandemiach, które są ze sobą powiązane: koronawirus, postprawda oraz nienawiść. Ten obraz jest przygnębiający, ale prawdziwy. A pierwszym krokiem do odnalezienia się w pandemii jest akceptacja złożoności świata. Profesor wskazał kilka elementów, które pomagają nam ten czas przetrwać, jednym z nich jest to, aby skupić się na tym, na co mamy wpływ i robić to najlepiej jak potrafimy, budować świat, sprawiać, że rzeczywistość jest nie tylko pandemiczna, przyjaźniejsza i mniej przygnębiająca. Każdy z nas ma ten swój kawałek i każdy z nas ma wpływ na jakiś fragment rzeczywistości. 

W kolejnej części uczestniczki i uczestnicy podzieleni na grupy wykorzystując narzędzie Feed Forward mogli podzielić się bieżącymi wyzwaniami liderskimi i skorzystać z siły grupy, wzmocnić się, dostać inne spojrzenie i inną perspektywę na swoją sprawę. To na pewno nie ostatni raz w tej edycji kiedy korzystamy z tego narzędzia.

Ostatnią częścią tego dnia był czas na wzajemne poznawanie się. Przy tej okazji chętnie korzystamy z Pecha Kucha – to typ szybkiej prezentacji na temat swoich działań: każdy uczestnik/ uczestniczka mają 3,5 minuty, aby przedstawić siebie na 7 slajdach.

Po 4 prezentacjach był czas na pytania, dyskusje i rozmowy. Zjazdy online nigdy nie zastąpią spotkania na żywo, ale mają swoje dobre strony i coraz więcej ich dostrzegamy i staramy się dobrze wykorzystywać, aby móc się poznać i spędzić razem czas. 

Kolejny zjazd już w połowie maja, a potem zakończenie XVI edycji, może tym razem uda nam się spotkać na żywo? 

Agnieszka Wróblewska, koordynatorka XVI edycji

Skip to content