Z radością czekamy na uczestniczki i uczestników XV edycji Programu Liderzy PAFW! 17 czerwcaw poniedziałek zapraszamy na inaugurację XV edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Spokanie odbędzie się w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, ul. Królowej Marysieńki 48
w Warszawie. Zapraszamy na 10:30. Jesteśmy szczególnie podekscytowani czekającym nas panelem eksperckim: „Jakie wyzwania stoją przed nami?” Obecni na nim bedą: dr Anna Wojciuk, dr Andrzej Kassenberg i pan Marcel Andino Valez.
ZAPRASZAMY!
Plik z PROGRAMEM do pobrania.
Plik z OPISEM EKSPERTÓW z panelu.
_________________
Dr hab Anna Wojciuk
polska politolożka, doktor habilitowana nauk humanistycznych specjalizująca się w teorii stosunków międzynarodowych oraz badaniu siły państw na arenie międzynarodowej, wykładowczyni w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2017 członkini Zarządu European International Studies Association, od 2017 członkini Zarządu i Skarbniczka sekcji International Political Sociology, w International Studies Association; w latach 2017-2018 p.o. Przewodniczącego Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych. Członkini także: CEEISA (Central and Eastern European International Studies Association), Harvard Club of Poland, Columbia Club of Poland. Zasiada w jury konkursu „Droga na Harvard”, organizowanego przez Harvard Club of Poland.
W 2018 została prezeską Zarządu Stowarzyszenia „Inkubator Umowy Społecznej”
W latach 2011-2015 wchodziła w skład rady programowej Instytutu Badań Edukacyjnych.
Okazjonalnie zajmuje się publicystyką, np. w Dzienniku Gazecie Prawnej, Ha-Arec, Le Monde Diplomatique czy Liberté!
dr Andrzej Kassenberg
Ekspert ds. polityki zrównoważonego rozwoju na poziomie krajowym i regionalnym. Geograf, doktor nauk technicznych. Od lat związany jest z działalnością naukową jak i z członkostwem w bardzo wielu organizacjach profesjonalnych, uczestniczy też w radach krajowych i międzynarodowych instytucji oraz czasopism. Współtwórca oraz wieloletni prezes Fundacji „Instytut na rzecz Ekorozwoju”. Współtwórca
i moderator Warszawskiego Okrągłego Stołu Transportowego. Wykonawca strategicznych ocen oddziaływania na środowisko. Od kilku lat zaangażowany w projekty związane w ochroną klimatu globalnego, zwłaszcza w zakresie energetyki i transportu. Laureat kilku nagród, m.in. Europejskiej Nagrody Forda w dziedzinie ochrony przyrody (poziom krajowy), Naukowej Nagrody Polskiej Akademii. Laureat nagrody Ministra Środowiska za wybitne osiągnięcia za „Ramową strategiczną ocenę oddziaływania na środowisko Narodowego Planu Rozwoju na lata 2004 – 2006. Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2005.
Marcel Andino – Velez
Długoletni dziennikarz „Przekroju”, piszący o sztuce, architekturze i ich relacji do zjawisk społecznych współczesnego świata, publicysta, animator i menadżer kultury. Absolwent antropologii kulturowej
i etnografii na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2007 roku wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. I choć ta ostatnia praca była jego miejscem na ziemi, postanowił ją porzucić i pójść do szkoły pielęgniarskiej oraz zostać pionierem nieznanej na polskim rynku usługi, rodzinnej koordynacji opieki geriatrycznej „Młodszy brat”.