Sukcesy Alumnów

Każdy z 580 naszych absolwentów jest postacią niezwykłą, a aż 3 osoby zostały w ostatnich dniach docenione i nagrodzone:

Piotr Kowalski, absolwent 3. edycji Programu liderzy PAFW, zdobył jedną z 8 głównych nagród za projekt „Wideotłumacz Języka Migowego” (kategoria „jakość życia”). W rozwijaniu Wideotłumacza kibicujemy Piotrkowi już od dawna, wspieraliśmy ten projekt w ramach Laboratorium Innowacji Liderskich.

W konkursie The Innovation in Politics Awards zgłoszonych było 591 projektów z całej Europy, które pozytywnie wpływają na życie obywateli. Z tego jury złożone z obywateli wybrało 80 projektów finałowych. Aż trzy były to projekty prowadzone przez naszych absolwentów Burmistrz Miasta Jawora Emilian BeraRobert Biedron oraz właśnie Piotr Kowalski.

 Maria Dąbrowska-Majewska została laureatką nagrody przyznawanej przez Tygodnik Powszechny! „W więzieniu mówi się czasem o widzeniach. Pani się ze skazanymi spotyka. Czas jest zawsze ograniczony – to dwie, trzy godziny. Zawsze przecież może przyjść strażnik, zawołać: „koniec”. Zawsze możecie się widzieć po raz ostatni, bo więźniów czasem się przenosi. Nie osądza Pani już raz osądzonych. Jest blisko ludzi, od których odwrócili się inni. I wierzy w tych, którzy zwątpili w siebie.” – to fragment laudacji, którą Anna Goc wygłosiła podczas ceremonii wręczenia Medalu św. Jerzego 2017 Marii Dąbrowskiej absolwentce IX edycji Programu Liderzy PAFW.

Przywództwo w samorządzie lokalnym jest od lat jednym z ważniejszych dla nas tematów. Mamy wrażenie, że udowodniliśmy to nie raz. Wspierani przez nas samorządowcy, absolwenci naszych programów odnoszą sukcesy – Płużnica, gdzie wójtem jest Marcin Skonieczka (absolwent 2. edycji) zajęła V miejsce w rankingu najlepiej zarządzanych gmin wiejskich w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej (https://rankingsamorzadow.pl/wyniki.html).

W imieniu programu Liderzy PAFW składamy Wam, drodzy Absolwenci, wyrazy uznania! Jesteśmy dumni, że mogliśmy Was poznać i z Wami pracować.

Skip to content