Program – wydarzenie rozwojowe dla alumnów 8-9.XII

Wydarzenie rozwojowe dla alumnów odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Hotelu Cyprus w Książenicach. Tym razem podejmiemy temat współpracy w zespole i zastanowimy się nad rolą liderską w tym aspekcie w nawiązaniu do koncepcji przywództwa Brene Brown. Naszą gościnią będzie Joanna Szeluga, która poprowadzi warsztat pierwszego dnia wydarzenia. Planujemy dla Was również działania grupowe, które będą okazją do wzajemnego wysłuchania się i wsparcia w tym co przed nami. Gwarantujemy wspólną pracę, dużo autorefleksji i ciepłych rozmów. 

Wykład Joanny Szelug: Zmierzyć się z wrażliwością. Autorefleksja o pracy w zespole według modelu Odważnego Przywództwa Brené Brown.

Bycie liderem i liderką to „bycie z całą złożonością człowieka” – jego emocjami, postawami, rolami, które pełni w zespole, z jego indywidualnością. Często jako liderzy spotykamy się z oceną naszej pracy czy też nas samych i dlatego nasza praca bywa dla nas polem zmagań z własną wrażliwością i wrażliwością innych osób. Pięknie te procesy opisuje Brené Brown. Dzięki swoim badaniom zaprasza nas do refleksji nad kluczowymi kompetencjami lidera.

W trakcie warsztatu porozmawiamy o zaufaniu, przynależności i odwadze. Poszukamy swoich własnych znaczeń i wskazówek do działania jako lider/liderka. Pomyślimy też o tym, jak dbać o swój dobrostan, aby odważne i autentyczne przywództwo dawało nam siłę i wzmocnienie. Będzie to osobisty i refleksyjny warsztat. Będziecie mogli poszukać odpowiedzi na pytania o swoje przywództwo w kontekście zespołu, w którym pracujecie.

Joanna Szeluga
jest psychologiem. W 2000 roku ukończyła psychologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyła Podyplomowe Studia Trenerów Grupowych (2004) i Podyplomową Szkołę Coachingu (2011) w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Prowadzeniem warsztatów zajmuje się od 2002 roku. Szkoli z praktycznych umiejętności psychologicznych: radzenie sobie ze stresem, inteligencja emocjonalna, systematyczna redukcja stresu – praktykowanie uważności i współczucia, budowanie odporności psychicznej, rozwijanie poczucia własnej wartości i odwagi, korzystanie z potencjału i zasobów, rozwijanie kreatywności, budowanie porozumienia i dialogu, przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej w szkole. Od 2010 roku zaczęła prowadzić indywidualne i grupowe sesje coachingowe. Bazą jej psychologicznego myślenia i działania są koncepcje Brené Brown – badaczki wrażliwości i odwagi; Victora Frankla – poczucie sensu; Marshalla Rosenberga – twórcy Porozumienia bez Przemocy; Jona Kabat-Zinna – uważność i redukcja stresu, Judy Waiser – techniki fototerapeutyczne.

Cały program do pobrania

Skip to content