Pogłębiony dialog w praktyce – warsztat 5.03

Działasz w społecznościach lokalnych? Stykasz się z wyraźnymi różnicami zdań, które polaryzują wspólnoty i chcesz z większą świadomością uczestniczyć w takich sytuacjach? Zależy Ci na stworzeniu przestrzeni, w której mogą pojawić się różne punkty widzenia?

Spotkanie warsztatowe „Pogłębiony dialog w praktyce” jest skierowane do liderek i liderów lokalnych. Będziemy budować na doświadczeniach osób uczestniczących w spotkaniu i skupimy się na następujących zagadnieniach:
• Czym jest dialog, jaką może odgrywać rolę w budowaniu wspólnoty lokalnej (na podstawie metody norweskiego Nansen Center for Peace and Dialogue),
• Jak można przygotować się do udziału i prowadzenia spotkania na trudny temat?
• Główną częścią warsztatu będzie facylitowany dialog na ważny temat wybrany przez grupę oraz omówienie wniosków z tego doświadczenia.

Kiedy i gdzie? Warsztat odbędzie się na Zoomie w piątek 5 marca, od godziny 9.00 do 14.00. Liczba miejsc ograniczona. REKTUTACJA DO 3.03, DO 12:00 PRZEZ FORMULARZ

Prowadzenie Agata Urbanik.
Facylitatorka, trenerka i badaczka społeczna. Założycielka Pogotowia Facylitacyjnego. Specjalizuje się w facylitacji strategicznej – projektowaniu i prowadzeniu procesów partycypacyjnych, w których blisko współpracuje z grupami, tworząc przestrzeń do dobrej rozmowy i osiągania wyznaczonych celów. Tworzy dopasowane do potrzeb narzędzia warsztatowe (np. gry dyskusyjne). Projektuje i prowadzi badania społeczne, w tym badania partycypacyjne i ewaluacyjne. Szkoli z zakresu tworzenia lokalnych diagnoz potrzeb. Jest certyfikowaną facylitatorką dialogu Nansen Center for Peace and Dialogue, ukończyła kurs umiejętności trenerskich i budowania społeczności, Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces. Posiada Certyfikat Jakości Szkoleń STOP II stopnia. Należy do grona fundatorek Fundacji Pole Dialogu, współprowadziła tę organizację przez osiem lat, pracując w jej zarządzie. Od kilkunastu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi i inicjatywami nieformalnymi, dzięki czemu dobrze zna specyfikę ich działania oraz wyzwania organizacyjne. Więcej informacji: https://facylitacje.pl.

Skip to content