Moc i Różnorodność sieci czyli Zlot w Falentach – 10-11 czerwca 2022

W dniach 10-11.06.2022 w hotelu Green Garden w Falentach odbył się ZLOT Programu Liderzy PAFW. Hasłem tegorocznego ZLOTU była „Moc i różnorodność”. Przez dwa dni liderki, liderzy, osoby liderskie z całej Polski mogli/mogły uczestniczyć we wspólnych działaniach, poznawać siebie wzajemnie, dzielić się wiedzą i doświadczeniami.

W pierwszym dniu ZLOTU dzięki zaproszonym gościom i gościniom: Ewie Romanowskiej, prof. Barbarze Sobczak oraz Jackowi Purskiemu osoby biorące udział wysłuchały (i mogły pogłębić dzięki zadanym pytaniom) opowieść o Polsce różnorodnej, z wieloma tradycjami, językami, Polsce wielu kultur i sprzeczności oraz trudnych relacji międzyludzkich z tym związanych, o Polsce, którą czeka jeszcze wiele wyzwań i wiele pracy w zakresie budowania wspólnoty. Opowieść ta została pogłębiona tego samego dnia na warsztatach inspirujących poprowadzonych przez Natallę Gierasimiuk (X edycja) edycja), Gagika Grigoryana (XIII edycja)Aleksandrę Zińczuk (X edycja)Marcina Piotrowskiego (XV edycja)Marię Rajchel (X edycja)Darię Lukianovą (XV edycja) oraz przez Ewę Romanowską (tutorka). Każdy warsztat był osnuty wokół tematu głównego zlotu. Ten dzień został zakończony imprezą folkową, prowadzoną przez absolwentów i absolwentki Programu Liderzy PAFW (Małgorzatę Makowską (XV edycja)Marcina Piotrowskiego (XV edycja)Julitę CharytoniukPawła Warownego (XV edycja)Mateusza Tymurę (XVI edycja)Ołenę Bodnar-Potopnyk (XV edycja) i Katarzynę Czurak (XV edycja), podczas której mieliśmy okazję zatańczyć do wspaniałej muzyki pochodzącej z różnych regionów i zaśpiewać pieśni polskie, ukraińskie, białoruskie i inne. Nie sposób tutaj nie wspomnieć również o przejęciu inicjatywy na zorganizowanie dalszej części wieczoru tanecznego przez Damiana Jasińskiego (XVII edycja), który z dużym prawdopodobieństwem stanie się naszym DJ-em na zlocie w 2023 r. 🙂 Pierwszego dnia zlotu odbyło się również przyjęcie uczestników i uczestniczek XVII edycji do grona absolwentów i absolwentek Programu.
Drugi dzień zlotu miał mniej napięty grafik, ale był niemniej ważny niż pierwszy. Poranna joga z absolwentką Urszulą Korczak , na nasłonecznionym tarasie nad jeziorkiem, była wspaniałym wstępem do tego, co miało nadejść. W tym dniu odbyły się warsztaty pod nazwą Liderzy i liderki – Liderom i liderkom. Absolwenci i absolwentki Programu prowadzący warsztaty w tym dniu (Łukasz MolskiDariusz SzczepankiewiczAgata OtrębskaAgnieszka GaniekAgnieszka PytlikAneta MajakKarina KrystosiakAleksandra Muzińska) dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na wybrany temat, a pozostałe osoby mogły wziąć w nich udział. Warsztaty były tak ciekawe, że ostatni punkt Programu musiał zostać nieco przesunięty w czasie, ale niczemu to nie przeszkodziło, ponieważ niespodzianka udała się wspaniale! Wiemy z ankiet ewaluacyjnych, że Wam się podobało, a chór stworzony z nas wszystkich przez Seana Palmera był fenomenalnym doświadczeniem wspólnoty. Niektórzy nadal przeżywają, że nie umieją tak dobrze udawać gołębia, psa, kota, indyka czy chomika. 😉
Bardzo Wam dziękujemy za udział w tym zlocie pełnym cudownych, różnych ludzi oraz pełnym mocy, którą od siebie wzajemnie czerpaliśmy! Wiemy, że wiele z warsztatów, wykładów i spotkań w trakcie trwania zlotu mówiło o sprawach trudnych i uruchomiło w Was ogromne emocje. Mamy nadzieję, że każdy zabrał z tego Zlotu coś dla siebie, a zetknięcie z inną osobą, inną od naszej perspektywą, poglądem było dla Was inspiracją, dało Wam poczucie zrozumienia i impuls do dalszego działania!

Do zobaczenia już wkrótce, przy okazji innych działań dla osób absolwenckich Programu Liderzy PAFW!

Pozdrawiam serdecznie

Marta Modzelewska

Za zdjęcia dziękujemy naszym ulubionym Beci i Rafałowi czyli: Sportografia

Skip to content