Fundacja szkoła liderów

Natalia Walewska-Wojciechowska

Nowa Sól, Lubuskie, Edycja XVII

O sobie

Źródło:

Władze miasta


Natalia Walewska-Wojciechowska pochodzi z Zielonej Góry, z wykształcenia jest romanistą i politologiem ze specjalizacją „Polityki Publiczne w Unii Europejskiej”, uzyskaną podczas studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Strasbourgu. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jeszcze podczas studiów, pracując w turystyce, następnie była związana z naszym urzędem w latach 2003-2006, obsługując inwestorów w wydziale integracji europejskiej i promocji.

W latach 2006 – 2009 pracowała jako Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego ds. wdrażania procesu bolońskiego, a następnie związała się „już na stałe” z samorządem.

W latach 2009- 2012 kierowała Wydziałem Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego, jednocześnie pełniąc funkcję Pełnomocnika Marszałka ds. Marki. Przez kolejne 8 lat była dyrektorem Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego, które jako największa organizacja pozarządowa w Polsce skupiała wszystkie 82 samorządy gminne z Lubuskiego, reprezentując interesy mieszkańców regionu, uczestnicząc w krajowym procesie legislacyjnym

Pani Wojciechowska w styczniu 2019 roku została sekretarzem UM Nowa Sól, a od 10. stycznia 2020 r,. objęła funkcję Wiceprezydenta ds. społecznych.

W całej karierze zawodowej podnosiła swoje kompetencje poprzez liczne szkolenia nt. bieżącej problematyki w samorządzie.

Prywatnie jest zwolenniczką zdrowego stylu życia, biega, interesuje się jogą i medytacją.

Skip to content