Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko Mazurskiego FOSa - animator Sołtyska Wójtowa Stowarzyszenie „Wspólne Wójtowo” - prezeska Grupa Odnowy Wsi Wójtowo - liderka

Beata Jakubiak

Historia i dziedzictwo kulturowe, Rozwój lokalny, Dzieci i młodzież, Pomoc społeczna

Wójtowo, Warmińsko-mazurskie, Edycja XIV

O sobie

Działalności społeczna: od dziecka dorastałam w kręgu spraw załatwianych przez Mamę dla ludzi. To

Mama zaraziła mnie aktywnością społeczną, to ona pozwalała mi na rozwój osobisty i wybór własnych dróg życiowych. W późniejszym okresie moja aktywność społeczna potoczyła się sama. Nie mogę przejść obojętnie, wokół spraw, które dzieją się obok mnie.

Obecnie jestem Sołtyską Wójtowa gm.Barczewo, Prezeską Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo”, Liderką Grupy Odnowy Wsi w Wójtowie, Animatorką Społeczną w Federacji FOSa, podobno dzięki darowi, który posiadam zarażam pasją społeczną innych. Osiągnięcia i działania Stowarzyszenia „Wspólne Wójtowo” zostały dostrzeżone i nagrodzone wielokrotnie. Swój czas osobisty poświęcam na szkolenia, aby jak najlepiej wykonywać swoje zobowiązania, pisanie projektów, jak również aktywne uczestnictwo w różnorodnych akcjach społecznych na terenie Wójtowa oraz w ościennych miejscowościach. Jestem

inicjatorką wielu akcji charytatywnych, podnoszących prestiż Wójtowa, w tym Gminy Barczewo, a obecnie i innych sołectw na terenie gmin Kolno i Biskupiec w których pracuję.

Działania, którymi się przeważnie zajmuje to organizacja wszelkiego rodzaju spotkań integracyjnych mieszkańców zebrania, festyny, rajdy, turnieje, akcje ekologiczne, akcje pomocowe o różnorodnej tematyce. W zasadzie nie ma tematu, którym bym się nie zajęła.

Jestem jednym z pomysłodawców utworzenia ścieżki pieszo-rowerowej „Warmińska Niteczka” i włączenia do tej akcji ościennych gmin, za który otrzymaliśmy tytuł „Super Samorząd-u” oraz „Anioła Sukcesu” w dziedzinie Wolontariatu i filantropii Gminy Barczewo”. Moje działania zostały zauważone przez przedstawicieli Gminy Barczewo i otrzymałam tytuł Barczewianina Roku 2013, z którego to jestem niezmiernie dumna.

Podobno moja pomysłowość, odwaga oraz serce, do podejmowania działań, a także zaangażowanie

społeczne są motorem do działania dla wielu innych osób. Moje pasje i chęć niesienia pomocy jest jak magnes, który przyciąga innych i zachęca do działania. Przyjaciele zwą mnie tytanem, gladiatorem, za to, że mimo wielu przeszkód i przeciwności zawsze dąży do celu, na końcu którego jest dobro społeczności lub pojedynczego człowieka.

Swój wolny czas lubię spędzać z rodziną, na spacerach z psem, podróżach oraz fotografowaniu otaczającej mnie przyrody. Energię chłonę z natury.

Skip to content