Które drzwi należy otwierać jako pierwsze, a które odpuszczać?

Jeden z naszych liderów, który skorzystał z oferty Programu Alumni – 3-miesięcznego tutoringu opowiada, o swoich doświadczeniach. 

Wystąpiłem w tym roku o pomoc tutora ponieważ wiele spraw dosłownie zwaliło mi się na raz zarówno prywatnych jak i tych z mojej pracy społecznej. Szczerze to jak w życiu każdego. Są chwile gdzie samemu jest ciężko cokolwiek ułożyć. Szczególnie jak dostrzega się wiele możliwości rozwoju, a nie potrafi się odpuszczać. Właśnie tematem głównym tej pomocy miało być poukładanie na nowo aktywności, delegowanie, a już podczas pierwszego spotkania okazało się,że czas nauczyć się świadomie odpuszczać i dopiero układać aktywność.

Współpraca z tutorką była rewelacyjna jak i podczas Programu Liderzy PAFW. Tam pracowałem z Małgosią Lelnokiewicz i zgodziła się również teraz mi pomóc. Cóż mówić dalej. Ona jest wspaniała potrafi przez swoje pytania być doskonałym zwierciadłem czy pryzmatem i jakby poetycko nie powiedzieć o niej to jest bardzo skuteczna w takim działaniu. Z pewnych względów przedłużyła się ta pomoc, ale było warto. To co omówiliśmy na ostatnim spotkaniu pewne nasze punkty codziennie mi się wyświetlają w telefonie jako przypomnienie i choć nie zawsze jest tak jakbym chciał to jest bez porównania lepiej.

Tutoriing dla alumnów w Programie Liderzy PAFW nauczył mnie dostrzegać rzeczy, których wcześniej nie widziałem i otwierać nowe drzwi, ale ostatnie warsztaty z tutorką nauczyły mnie wybierać, te które należy otwierać jako pierwsze, a które odpuszczać.

    Skip to content