Opowiadaj angażująco. IV zjazd XVIII edycji

Liderzy PAFW z XVIII edycji programu spotkali się na ostatnim zjeździe, aby poprzez wystąpienia publiczne uczyć się, jak angażująco opowiadać swoje historie. 

Majowy zjazd XVIII edycji programu Liderzy PAFW odbył się w dniach 11-13 maja 2023 r. w Książenicach, pod Warszawą. Uczestniczyły w nim liderki i liderzy lokalni, tutorki i tutorzy, trenerki i trenerzy oraz zaproszeni goście – łącznie 70 osób. Wydarzenie poświęcone było w całości angażowaniu i wywieraniu wpływu poprzez wystąpienia publiczne. 

Podczas 3 dni spotkań i warsztatów uczestnicy czerpali z wiedzy i doświadczeń występujących osób, czyli Joanny Warechy – dziennikarki, dokumentalistki, działaczki społecznej, Anny Żórawskiej – absolwentki XV edycji, prezeski Fundacji Kultura bez Barier oraz Wojtka Helińskiego – uczestnika bieżącej edycji, konferansjera, dziennikarza, animatora kultury, podróżnika… Szkolili się z wystąpień publicznych pod okiem Justyny Józefowicz – trenerki, mentorki, wykładowczyni Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie; Michała Siegiedy, dziennikarza, dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej Wirtualnej Polski oraz Grzegorza Sajóra, dziennikarz Radia 357. Liderzy uczestniczący w programie doskonalili swój warsztat i kompetencje, odkrywali swoje mocne strony i tajniki pracy zarówno z kamerą i mikrofonem; ale także zasady współpracy z mediami. Przyświecała im idea “jak słabe strony przekuć w to, co ich wyróżnia i może być ich siłą. 

Opowiadanie swojej historii było w centrum tego zjazdu. Dzielenie się podczas wieczoru regionalnego wytworami, które są dumą regionu, społeczności, w której działają liderzy było doświadczeniem oddziałującym na różne zmysły. Było smacznie, kolorowo, inspirująco, twórczo – z pokazem mody autorskiej kolekcji Justyny Gamoń Wesołowskiej #polasowiacku, nauką gwary śląskiej i kaszubskiej, z rękodziełem oraz degustacją regionalnych smakołyków. 

Prezentacje liderskich historii miały różnorodną formę – od wystąpień z pogranicza stand-upu, krótkich pecha-kucha, pokazów krótkich filmów oraz opowieści i dzielenie się drogą przebytą w rocznym programie rozwojowym. Podczas czwartej debaty oksfordzkiej, której teza brzmiała: „Edukacja domowa jest lepszym modelem edukacyjnym niż edukacja szkolna”, debatanci doskonalili tę szczególną formę wystąpienia oraz formułowanie zwięzłej argumentacji.  

Warsztat planowania własnego rozwoju, który wieńczył cały IV zjazd stanowił swoistą formę podsumowania procesu rozwojowego – poprzez twórczą ekspresję uczestnicy dokonywali wglądu w proces, rozwój i drogę liderską, którą przebyli podczas rocznej pracy w programie Liderzy PAFW. 

Tutorzy w trakcie tego zjazdu pracowali z Jagodą Inglik, coachką, mentorką, trenerką, wiązaną z firmą CoachWise. Warsztat skupiał się na wartościach, które stanowią istotę ich pracy tutorskiej, umożliwiając jednocześnie wyrażenie siebie poprzez twórczą ekspresję. 

Radek Jasiński, Dyrektor Programowy PAFW dziękując liderkom i liderom XVIII edycji odwołał się do cytatu Baden Powella “Dzięki Wam świat staje się lepszy” dodając, że także smaczniejszy, weselszy i bardziej kolorowy.  

Wspólny czas podczas ostatniego zjazdu XVIII edycji programu Liderzy PAFW, praca warsztatowa i dzielenie się indywidualnym doświadczeniem jeszcze mocniej zacieśniła więzi i relacje liderskie. Uczestnicy kończyli z poczuciem mocy i siły całej Liderskiej Watahy! 

Agnieszka Wojnarowska-Śmietana

Skip to content