15 lat Programu Liderzy PAFW!

15 lat to: 15 edycji; ponad 70 tutorów; ponad 700 absolwentów; ponad 8400 spotkań z tutorami; tysiące godzin szkoleniowych; setki tysięcy spotkań i nieskończone możliwości!

NA POCZĄTKU BYŁO…

Wszystko zaczęło się jeszcze długo przez 2004 rokiem, kiedy Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Szkoła Liderów połączył siły, aby wpierać liderów lokalnych w całej Polsce i ruszyła pierwsza edycja Programu Liderzy PAFW. Warto podkreślić, że obie fundacje miały za sobą już lata doświadczeń – Szkoła Liderów od dekady wspierała liderów życia społecznego w Polsce, a PAFW już wtedy miał za sobą 5 lat działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Więcej o naszych założycielach możecie przeczytać TU.

CIĄGŁE POSZUKIWANIE

Pierwsza edycja programu była wielką niewiadomą – szukaliśmy formuły, programu, mierzyliśmy się z definicją ”lidera”. Eksperyment się udał i do dziś jest kontynuowany i rozwijany. Każda z XV edycji Programu to dla nas nowe spostrzeżenia, wyzwania i rozwiązania. Wierzcie lub nie, ale do każdego spotkania i warsztatu podchodzimy z taką samą pieczołowitością i wymyślamy go od nowa, przyglądając się potrzebom liderów i liderek, aktualnej sytuacji i trendom.

NARZĘDZIA

Przez te lata wypracowaliśmy nasz własny model przywództwa (można go zobaczyć tu), udoskonaliliśmy metodę tutoringu we wspieraniu liderek i liderów, poznaliśmy, przetestowaliśmy i stosujemy wiele przydatnych technik i narzędzi, takich jak outdoor czy debata oksfordzka.

TKAMY SIEĆ

Najważniejsi są ludzie  i połączenia między nimi. Naszą sieć tworzy ponad 700 absolwentów i absolwentek programu, ponad 70 tutorów i tutorek, setki trenerek i trenerów, tysiące osób związanych z oboma Fundacjami – Szkołą Liderów i PAFW. Nasza sieć oplata całą Polskę i nie tylko, a hasło „Program Liderzy PAFW” otwiera niejedne drzwi i serca.

 Dziękujemy Wam wszystkim za te 15 niezwykłych lat!

Skip to content