Fundacja Edukacyjna ODiTK

Zofia Lisiecka

Rozwój lokalny, Edukacja, Dzieci i młodzież, Praca z osobami chorymi i z niepełnosprawnością

Gdańsk, Pomorskie, Edycja X

O sobie

Od maja 2014 roku jestem prezeską Fundacji Edukacyjnej ODiTK. Jestem też trenerką, coachem, mediatorką nvc, wykładowczynią akademicką, autorką i koordynatorką licznych projektów edukacyjnych, badawczych, inwestycyjnych. Od kilkunastu lat zajmuję się działaniami ukierunkowanymi na zmianę w polskiej edukacji. Zaczynałam od działań na rzecz włączania dzieci z niepełnosprawnościami lub chorobami przewlekłymi, w tym od projektów zmieniających postawy nauczycielek i nauczycieli wobec uczniów i uczennic z niepełnosprawnością lub chorobą przewlekłą. W efekcie zebranych przez mnie i mój zespół doświadczeń obecnie skupiamy się w naszej fundacji na działaniach ukierunkowanych na tworzeniu w szkołach przestrzeni i budowaniu relacji sprzyjających włączaniu, partycypacji i rozwijaniu u dzieci i młodzieży ciekawości i wytrwałości. Marzę by szkoły opuszczali absolwenci i absolwentki doceniający różnorodność i czerpiący z niej, komunikujący się i rozwiązujący konflikty w sposób sprzyjający porozumieniu i pokojowi między ludźmi, odważnie angażujący się w życie społeczne.

Interesują mnie zagadnienia związane z radzeniem sobie jednostek i grup w sytuacjach granicznych (cierpienie, śmierć) oraz wprowadzaniem zmiany: osobistej, społecznej, w organizacji. Jestem zafascynowana Porozumieniem Bez Przemocy (NVC), Metodą Doceniająca i sprawiedliwością naprawczą.

Prywatnie jestem żoną, mamą dwóch synów i dwóch córek, oraz ciocią dla kolejnej dwójki. Jeżdżę na nartach, łyżwach, kajakuję i pływam. Marzę o lotach balonem i szybowcem. Ale najbardziej lubię leżeć na hamaku z kawą i książką.

Skip to content