Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica
Sylwia Korycka-Żymuła
39-200, Podkarpackie, Edycja XXI
O sobie
Od 2000 r zajmuję się pomocą społeczną. Pracuję w Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica. Od lat angażuję się w działania na rzecz mojej społeczności lokalnej. Jako liderka SIS „Nowe Możliwości” organizuję pomoc dla osób potrzebujących, aktywizuję seniorów i promuję wolontariat wśród młodzieży. Koordynuję i realizuję projekty, które integrują mieszkańców, aktywizują a także edukują, mobilizują i pokazują, że wspólna praca przynosi trwałe efekty. Wierzę, że małe kroki mogą prowadzić do dużych zmian, ale wiem też, że aby skutecznie działać, trzeba nieustannie się rozwijać. Staram się w swojej działalności patrzeć długofalowo i wdrażać takie rozwiązania, które w przyszłości przynajmniej częściowo pozwolą niwelować problemy społeczne. Uprawa ogrodu i spacery po lesie relaksują mnie, łucznictwo i joga uspokajają a kontakty z ludźmi inspirują i motywują. Moje motto: ” Nie wolno zostawiać świata, jakim jest.”