Partnerstwo Ulic Zielonej Białołęki Moja Białołęka

Agnieszka Borowska

Dzieci i młodzież, Rozwój lokalny, Samorząd, Kultura

Warszawa, Mazowieckie, Edycja VII

O sobie

Zainicjowałam i współtworzyłam Partnerstwo Ulic Zielonej Białołęki Moja Białołęka. Jest to grupa mieszkańców kilkunastu ulic i osiedli podejmujących inicjatywy lokalne, wspóldziałająca z różnymi podmiotami m.in. z samorządem. W stowarzyszeniu pełnię funkcję prezesa i koordynatora inicjatyw. Dzięki nim, przy współdziałaniu różnych podmiotów, powstaje park z placami zabaw, boisko, most nad Kanałem Żerańskim, powstał w 2011 r. Zespół Szkół przy ul.Kobiałka. Od 2010 roku jestem radną Białołęki, przewodniczącą Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

Otrzymałam nominację do nagrody Stołek 2010 przyznawanej przez dziennikarzy Stołecznej Redakcji Gazety Wyborczej. Za upór, konsekwencję i ciężką pracę włożoną w rozruszanie Zielonej Białołęki.

Urodziłam się w Warszawie. Moją pasją od kilku lat jest Białołęka – druga co do wielkości dzielnica Warszawy, morze wyzwań i możliwości.Z wykształcenia jestem socjologiem. Jako socjolog uważam, że procesy urbanizacyjne powinny przebiegać tak, aby zapewnić mieszkańcom godziwe, bezpieczne warunki życia, możliwość rozwijania zainteresowań, w szczególności młodzieży oraz udogodnienia dla osób starszych. Miasto powinno być budowane dla ludzi.

Skip to content